Joomla rozšíření ZOO od YooTheme - katalog produktů, firemní adresář, blog a další

Publikováno: 13 Prosinec 2012 | Rubrika: Joomla, Opensource weby

ZOO od YooTheme

ZOO od YooTheme je zajímavé a velmi propracované rozšíření pro Joomlu!, díky kterému lze připravit profesionální a propracovaný web nebo dokonce komunikační síť či portál.

Co rozšíření ZOO obsahuje

Blog a diskuzní portál

Snadný a přehledný blog s tagy (štítky), komentáři a tlačítky pro sdílení na sociálních sítích. Rozšíření umožňuje plnou správu obsahu, třídění na kategorie, položky, úprava hlavní stránky, schvalování komentářů, správa značek a štítků, třídení komentářů podle nevyřízených - schválených - spamů a další spoustu nastavení.

Blog a diskuzní portál

Katalog produktů a služeb

Přehledný katalog produktů s využitím i pro služby. Rozšíření je vhodné pro prezentování a online prodej čehokoliv. Možnost hlasování, komentování, sdílení či tagování produktových položek. Propracovaná administrátorská databáze vám umožní přidávat jakékoliv parametry a specifikace položek. Umožňuje také import a export položek.

Katalog produktů a služeb

Databáze receptů - online kuchařka

Aplikace, pomocí které lze vytvořit skvěle vypadající e-kuchařku či rozsáhlou databázi receptů. Vhodné pro profesionální portálové řešení. Rozšíření nabízí špičkově propracovanou administraci s plně vybavenými funkcemi pro portál s recepty. Aplikace obsahuje připravené šablony rozvržení a funkcí s kuchařskou tématikou. Sdílení či zobrazování podobných produktů je samozřejmostí.

Databáze receptů - online kuchařka

Databáze videí a filmů

Profesionální filmová databáze s možností hlasování, určování žánrů, režie, času a všech potřebných atribut. Součástí je i možnost psaní recenzí a komentářů nebo propojení na video přehrávač. Aplikace databáze filmů je vhodná i pro portálové řešení, umožňuje libovolné nastavení rozvžení obsahu šablony. Je jen na vás, jaký vzhled budete chtít.

Databáze videí a filmů

Katalog firem - firemní adresář

Aplikace firemní adresář je ideální pro řešení webového katalogu firem, úřadů apod. Umožňuje jednoduchou správu databáze na úrovni administrátora, třídění a vyhledávání podle různých kritérií. Ve spojení s CMS Joomla! vytváří opravdový a vysoce výkonný nástroj pro správu firemních kontaktů za účelem online publikace. Pomocí tohoto rozšíření lze vytvořit i placený portál pro firmy nebo oborový katalog.

Katalog firem - firemní adresář

Archiv pro stahování dokumentů

Archiv je databázovým nástrojem, který umožňuje rychlý přístup k důležitým dokumentům a jejich následnému stažení. Zároveň jsou však dokumenty chráněny před přímým linkováním uživatelů. Možnost archivace vyplývá už ze samotného názvu tohoto Joomla rozšíření. Tato aplikace lze využít například pro firemní účely, ale i pro veřejné online stahování.

Archiv pro stahování dokumentů

Správa dokumentace

Správa dokumentace pro vytváření komplexních dokumentů, manuálů, návodů a tutoriálů s možností zvýraznění syntaxe. Rozšíření je vhodné pro vedení dokumentace, do které se vkládají informace obsahující kódové nebo skriptové programovací jazyky. Tyto textové elementy jsou graficky přehledně odlišeny od ostatních. Možnosti sdílení a komentování jsou samozřejmostí.

Správa dokumentace

Statické stránky

Tento nástroj nabízí jednoduché vytváření libovolných statických stránek webu. Lze vytvořit například stránku s nabídkou služeb nebo produktů, ceník či jen stránku s obrázky. Lze použít a propojit na všechny ostatní výše uvedené rozšíření. Statické stránky podporují i možnost komentářů a jejich kompletní správu. Tímto nástrojem můžete vytváře celý obsah vašeho Joomla webu.

Statické stránky

Výhody tohoto rozšíření

 • Rozšíření umožňuje snadnou, ale zároveň velmi propracovanou a komplexní organizaci a správu obsahu. Vše je velmi jednoduše a citlivě rozvrženo, kvůli přehlednosti. 
 • Největší výhodou tohoto rozšíření je možnost vytváření si vlastního uživatelské obsahu a podpora implementace HTML5 kódů.

Pro koho je rozšíření vhodné

 • Rozšíření je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé Joomla webmastery, kteří chtějí spolehlivý a vysoce výkonný nástroj.

Máte o toto rozšíření zájem?

Pokud jste příznivcem CMS Joomla! a potřebujete připravit webový portál s výše uvedenými aplikacemi, rádi vám s tím pomůžeme. S šablonami YooTheme a rozšířením ZOO máme bohaté zkušenosti. Kontaktujte nás a zpracujeme vám nezávaznou nabídku.

Komentáře (6)

 • Karel

  Karel

  23 Srpen 2016 v 07:51 |
  Dobrý den všem vezdejším,
  narazil jsem nedávno na další katalog firem, a to na industry eu? Znáte? Máte zkušenosti? Jak to s ním vypadá? Je to stále aktuální nebo už je to obehrané a nemoderní?

  Odpovědět

  • Michal Šiška

   Michal Šiška

   23 Srpen 2016 v 10:34 |
   Vůbec nevím, co myslíte?

   Odpovědět

 • Karel

  Karel

  24 Srpen 2016 v 12:25 |
  No mám na mysli, zda je to dobrý katalog, zda se pak dobře zobrazuje ve vyhledávačích, zda má smysl do toho jít. Zda je to furt ještě dobré a aktuální, nebo už je to ohraná záležitost, která příliš pro SEO nepomůže. Prostě nějaké informace ohledně toho, protože jsem o tom příliš neslyšel a potřeboval bych s tím trochu poradit.

  Odpovědět

  • Michal Šiška

   Michal Šiška

   24 Srpen 2016 v 12:38 |
   Zda je samotná aplikace kvalitní či nikoliv z hlediska naprogramování vám neřeknu, protože jí vůbec neznám. Zda se budou záznamy z tohoto katalogu dobře zobrazovat ve vyhledávačích nezáleží jen na této aplikaci, ale na stovkách jiných faktorů, které ovlivňují SEO. Přehled těch nejdůležitějších faktorů od předních českých SEO odborníků si můžete přečíst například na webu http://www.seofaktory.cz. Co se týče katalogů a hromadných zápisů do nich, je to už několik let uzavřená záležitost, tzn., že odkazy z takových katalogů vašemu webu spíš uškodí než pomůžou. Často jsou považovány za SPAM webu. Vyplatí se registrovat pouze do několika málo kvalitních katalogů, ze kterých můžete získat relevantní návštěvnost, ale SEO to nijak nepomůže. Když tak se ptejte.

   Odpovědět

  • Tomáš

   Tomáš

   25 Srpen 2016 v 14:45 |
   Tak já tedy odpovím na otázku z hlediska naprogramování, neboť industry eu znám a už nějakou dobu s tím pracuju. Je to naprosto jednoduché, ale skvěle užitečné. Naše pozice po zaregistrovaní se posunula o několik míst a stále jde kupředu. Zejména pak google firmy zaregistrované v industry eu preferuje ve vyhledávání a zobrazovaní, takže je to obrovská výhoda a to i pro ty firmy, které si nemohou dovolit a zaplatit SEO specialistu.

   Odpovědět

   • Michal Šiška

    Michal Šiška

    25 Srpen 2016 v 15:03 |
    Google určitě nepreferuje weby, které mají registraci v nějakém internetovém katalogu. To je velký nesmysl. Ale pokud vám to funguje, tak hodně štěstí. Jinak nemusíte měnit jména z Karla na Tomáše, stačí být zcela otevřený. Goog luck!

    Odpovědět

Napsat komentář

Komentujete jako host.